понеділок, 20 березня 2017 р.

Найстрашніші археологічні розкопки

Професія археолога в першу чергу вимагає залізних нервів і витримки. Проводячи дослідження вчені часом дістають з-під землі речі, від яких завмирає серце. Крім давнього посуду, одягу і писань вони знаходять останки тварин і людей. Пропонуємо дізнатися про найстрашніші археологічні розкопки.
                          Кричущі мумії
Єгипет сповнений загадок і таємниць, багато з яких вже були розгадані. Вивчаючи гробниці, в 1886 році, дослідник Гастон Масперо натрапив на незвичайну мумію. На відміну від інших тіл, знайдених раніше, вона була просто загорнута в овечу шкуру. А її обличчя було викривлене в страшній гримасі, при цьому у страшної мумії був відкритий рот. Вчені висували різні версії, серед яких було отруєння, поховання єгиптянина живцем. Насправді все виявилося досить просто. При замотуванні тіла, рот також прив'язували мотузкою. Мабуть погане кріплення призводило до того, що мотузка спадала, і щелеп,а що нічим не утримувалася, падала вниз. В результаті тіло набувало такого моторошного вигляду. І до цього дня, археологи знаходять таких мумій, яких як і раніше називають кричущими. 
                       Безголові вікінги
У 2010 році список найстрашніших археологічних розкопок поповнили вчені, що проводили роботи в графстві Дорсет. Група сподівалася знайти господарський інвентар предків, їх одяг, робочі інструменти, щоб поповнити історичні дані про їхній побут. Але, те на що вони натрапили, привело їх в жах. Вчені виявили останки людських тіл, але без голів. Черепа знаходилися неподалік від могили. Уважно їх вивчивши, археологи прийшли до висновку, що це останки вікінгів. При цьому черепів не вистачало. Тому можна зробити висновок, що кілька голів карателі прихопили, як трофей. Поховання 54 вікінгів відбулося в 8-9 столітті. 

Цікаві факти про дайвінг


Дайвінг - це один із мега крутих активних видів відпочинку, який користується величезною популярністю у всьому світі. Той, хто наважився зануритись під воду хоч би раз, назавжди запам'ятає це незвичайне поєднання страху із відкриттям для себе чогось дивовижного, що сплескує адреналіном в крові. Під водою кишить зовсім інший вимір життя, де панує спокій, оточений красою та різноманітністю живих істот. Пізнання для себе чогось нового, незвіданого - це завжди буря позитивних емоцій, тому професійні аквалангісти ніколи не зупиняються на досягнутому, а ставлять для себе за ціль ще більш недоступні місця.
Багато людей так і не ризикують зануритись під воду, оскільки нещасні випадки смерті таки фіксуються, страх патонути у морських глибинах відчувають багато людей. Але підводне плавання вважається цілком безпечним, статистика свідчить, що одна смерть припадає на 211, 864 занурень. Насправді, за кермом автомобіля, граючи в футбол, гольф, стрибки з парашутом викликають значно більшу кількість смертей, ніж підводне плавання.
Цікавим є те, що зустріч з акулою є одним з головних страхів людей, коли вони думають про дайвінг. Багато дайверів мріють побачити акул під час занурення, але для деяких, це, як і раніше, викликає занепокоєння. Варто їх попитати, чи знають вони про те, що кокосові горіхи являють собою набагато більшу небезпеку, ніж акули у океані? Приблизно 150 чоловік гине щороку від падіння кокосів, оскільки вони дійсно важкі і їх падіння з великої висоти створює набагато більшу небезпеку, аніж напад акули. 

Наскільки глибоко можна зануритись?

Світовий рекорд глибокого занурення становив 1044 футів південноафриканським водолазом Нуну Гомешом у  2005 році. Занурення тривало 12 годин і 20 хвилин, з яких на спуск були використані тільки 14 хвилин. Гомесу також належить рекорд щодо занурення у найглибшу печеру - на 927 футів. Найглибша западана в Тихому океані - Маріанська, довжиною в сім миль підкорилась у 1960 році Пікару та Дону Уолшам, які за допомогою міні-субмарини досягнули її глибини. 

Цікаві факти про рок-музику

                 

Рок музика, вона буває веселою, буває сумною. Вона різна, але все-таки, вона тримає натовп фанатів за саме серце. І зараз цікаві факти про рок музику. Let’s Rock:
1. Почнемо мабуть з шкоди. Людські вуха здатні сприймати до 85 децибел без шкоди для себе, на рок концертах гучність зашкалює за 120.
2. В Гуантанамо під час тортур взятих у полон іракців використовували пісні групи «Metallica», причому Хетфілд вокаліст групи відкрито схвалив дану практику.
3. Знайомий всім жест «Коза», вперше був використаний вокалістом «Black Sabbath», Ронні Джеймсом Діо. До цього жест був одним з видів відлякування злих духів.
4. Вчені довели, що люди, які слухають важку музику мають більш розвинений інтелект.
5. Група «Led Zeppelin» стала рекордсменом ще в 1999 році і тримається донині. На їх рахунку тільки у 1999 році було 94 «платинових» альбомів.
6. Оззі Осборн в 1982 році спробував відкусити летючій миші голову. Сам Осборн стверджував, що прийняв кажана за гумового. Той концерт був припинений, так як миша вкусила Осборна і він був направлений у клініку для щеплення від сказу. Після цього випадку натовп фанатів намагався пронести різних тварин, серед них була навіть мертва кішка.
7. У Фінляндії з 1996 року поводиться конкурс з гри на уявній гітарі. Переможець конкурсу отримує справжню електрогітару.
8. Один з жителів Швеції був визнаний інвалідом, через залежність від рок-музики. І йому навіть була виділена пенсія.
9. В одному англійському замку був проведений рок концерт, після якого із замку втекли всі щури.
10. Сама коротка пісня в історії року, це пісня Napalm Death – You Suffer. Вона триває 1.316 секунди. У неї всього одна фраза, яка перекладається як: «Ви страждаєте – але навіщо?»


Цікаві факти про пінг-понг

                                                    

Вважається, що настільний теніс з’явився в вісімдесятих роках XIX століття в Англії. Втім, деякі дослідники запевняють, що подібна гра була популярна в Китаї ще в XVII столітті. Отже, представляємо вам цікаві факти про пінг-понг.
1. Англійські аристократи, до винаходу целулоїдного шарика, успішно замінювали її пробкою від шампанського.
2. А м’яч для гри винайшов у 1894 році інженер Джеймс Гібс. Необхідність в пробках відпала. До речі, тенісний шарик, при ударі об стіл, здатний деформуватися на 20%, а потім прийняти колишній вигляд.
3. Назва «пінг-понг» з’явилася не відразу. Одні називали гру «віф-ваф», інші «флім-флам». Але в 1901 році американець Джон Джаквес запатентував назву «пінг-понг». На його думку, такі звуки видавала кулька при ударах об ракетку і стіл.
4. Незважаючи на зовнішню простоту і доступність цього виду спорту, майстрам малої ракетки доводиться нелегко. За гру вони втрачають калорій більше, ніж волейболісти за матч.
5. Шарик для настільного тенісу здатний розвивати швидкість до 170 км/год, тобто 47 метрів в секунду. Темп матчу – понад 100 ударів в хвилину. У чоловіків рекорд дорівнює 162 ударів , а у жінок – 148.

6. Швидкість обертання кульки, при ударі майстра, становить 50 оборотів в секунду, відповідно, 3000 оборотів в хвилину.

Цікаві факти про Mercedes

                   
29 січня 1886 року Карл Бенц отримав патент на свій перший автомобіль. Цей день вважається Днем народження автомобіля, що став легендарним. Представляємо цікаві факти про Mercedes.
1. З 1930 Mercedes виробляє спецавтомобілі для Папи Римського. Першою такою моделлю стала Mercedes-Benz Typ Nürburg 460. У 2012 році компанія Mercedes-Benz передала Ватикану в подарунок новий папамобіль, створений на основі позашляховика ML (W166).
До речі, нинішній папа римський Франциск принципово відмовляється від папамобіля під час своїх появ на публіці.
2. Mercedes так дорожить своїм іміджем, що зажадало від творців фільму «Мільйонер з нетрів» затерти свої фірмові трьохкінцеві зірки в сценах з бідних районів.
3. Для ідеальної звукоізоляції салону всі Mercedes S-class W140 комплектували подвійними бічними склопакетами, які на вторинному ринку тепер коштують шалених грошей.
4. Mercedes-Benz CLK/LM став найдорожчим серійним автомобілем в історії автопрому – його ціна перевищує $1,5 млн.
5. У Дубаї можна зустріти єдиний у світі Mercedes G55 AMG з двигуном від SLR McLaren потужністю 720 к. с. Автомобіль вагою більше 2 тонн розганяється до 100 км/год за рекордні для позашляховика 4 секунди.
6. Стів Джобс купував тільки автомобілі Mercedes і їздив на них без номерних знаків. Закони Каліфорнії дозволяють подібне, але тільки протягом півроку з дня покупки. Кожні шість місяців, Джобс купував новий Mercedes.
7. У долі принцеси Діани і російського артиста Михайла Євдокимова «шестисотий» Mercedes зіграв трагічну роль: саме на машинах цієї моделі вони потрапили в свої фатальні аварії.
8. В легендарній французькій картині «Побачення» одну з головних ролей зіграв 6,9-літровий Mercedes 450SEL, а для додання солідності звук його мотора замінили ревом Ferrari 275GTB, належить режисерові Клоду Лелушу.
9. В історії компанії Бенца є і свій власний броньовик. Причому бронедрезина «Бенц» — перша в світі броньова залізнична машина – була розроблена і створена в Росії, російським відділенням німецької компанії в 1911-1912 роках.
10. Щоб підігріти попит на кросовер GLK, компанія Mercedes влаштувала конкурс серед тюнінг-ательє на краще доопрацювання. Переможцем став «неформальний» варіант для багатих скейтерів від Legendary Motorcar Company.

Римські цифри


Ми всі користуємося римськими цифрами – відзначаємо ними номера століть або місяців року. Римські цифри знаходяться на часових циферблатах, в тому числі на курантах Спаської башти. Ми їх використовуємо, але знаємо про них не так багато. Отже, представляємо цікаві факти про римські цифри.

Як влаштовані римські цифри

Римська система числення в її сучасному варіанті складається з наступних базових знаків:
I — 1
V —  5
X — 10
L — 50
C — 100
D — 500
M — 1000
Система розташування цих цифр друг щодо друга така: числа до трьох включно утворюються за допомогою додавання одиниць (II, III), — чотириразове повторення будь-якої цифри заборонено. Щоб утворити числа більше трьох, додається або віднімається велика і менша цифра, для вирахування менша цифра ставиться перед більшою, для зменшення — після, (4 = IV), та ж логіка діє і з іншими цифрами (90 = XC). Порядок розташування тисяч, сотень, десятків і одиниць той же, що і звичний нам.
Важливо, що будь-яка цифра не повинна повторювати більше трьох разів, таким чином, саме довге число до тисячі – 888 = DCCCLXXXVIII (500+100+100+100+50+10+10+10+5+1+1+1).

Альтернативні варіанти

Заборона на четверте використання однієї і тієї ж цифри поспіль стала з’являтися тільки в XIX столітті. Тому в старовинних текстах можна побачити варіанти IIII і VIIII замість IV та IX, і навіть IIIII або XXXXXX замість V LX. Залишки цього написання можна побачити на годиннику, де чотири часто відзначається саме з допомогою чотирьох одиниць. В старих книгах також нерідкі випадки – XIIX або IIXX замість стандартних в наші дні XVIII.

 Походження римських цифер


На даний момент не існує єдиної теорії походження римських цифр. Одна з найпопулярніших гіпотез свідчить, що римські цифри відбулися від системи числення, яка використовує замість цифри штрихи-зарубки. Таким чином, цифра «I» — це не латинська або давніша літера «і», а насічка, що нагадує форму цієї букви. Кожну п’яту насічку позначали скосом – V, а десяту перекреслювали – Х. Число 10 виглядало в цьому рахунку наступним чином: IIIIΛIIIIX. Саме завдяки такому запису цифр поспіль ми зобов’язані особливою системою числення римських цифр.